Matrx MX2 er en ny og forbedret utgave av Matrx MX1.
Invacare Matrx MX2 Back er utviklet til aktive rullestolbrukere som ønsker god funksjonalitet og lekkert design. Ryggskallet er laget i karbon, som er svært stivt og lett. Formet for å gi støtte til bekken og bole og dermed sikre god mobilitet i overkroppen.
Alle rygger fra Matrx passer til de fleste manuelle- og elektriske rullestoler med runde ryggrør, og er prisforhandlet som tilbehør.
Hva er nytt med MX2?
-Nye utsparringer i ryggen som gjør den lettere og den puster bedre
-Høyden kan finjusteres med bruker sittende i stolen
-MX2 er tilgjengelig i en ny, lavere rygghøyde på 150 mm
-Valg mellom to ulike fester: quick release eller fast feste
Invacare ser frem til å delta på Hjelpemiddeltreffet 2025, en hyggelig og faglig møteplass for hjelpemiddelformidlere i Buskerud, Vestfold og Telemark.
Arrangementet byr på utstilling, førjulslunsj og...
To inspirerende messedager i november gir deg muligheten til å utforske og lære mer om hjelpemidler som støtter rehabilitering, mestring og pasientomsorg.Dagene inkluderer både faglig innhold og lunsj – uten kostnad for deltakerne.